telefon: 600 408 484
telefon: 784 308 165

Masaż tkanek głębokich

Ta forma terapii polega na umiejętnym wykorzystaniu szeregu technik w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego. Zmieniając napięcie i długość poszczególnych tkanek można wpłynąć na sposób w jaki stoimy, poruszamy się, oddychamy, jak ruszają się nasze stawy i narządy wewnętrzne.

Celem tej terapii jest zmiana ułożenia ciała na bardziej funkcjonalne i fizjologiczne. Podczas poszczególnych spotkań opracowujemy konkretne części naszego ciała, po to, żeby ostatecznie zmienić jego globalne ułożenie. Eliminuje to lokalne przeciążenia i związane z nimi bóle, pozbawia nas zbędnych napięć, ograniczeń ruchomości i zrozstów powstałych w wyniku urazów, stanów zapalnych, których doświadczyliśmy w czasie trwania naszego życia. Dzięki globalnegmu wpływaniu na funkcjonowanie ciała efekty terapeutyczne potrafią bardzo zaskakiwać, a rezultaty pozostają na długo dzięki eliminowaniu przyczyn, a nie tylko objawów dolegliwości.

Pokażmy to na przykładzie: Wyobraźmy sobie osobę, która ma mocno wysuniętą głowę w przód względem klatki piersiowej. Takie ułożenie będzie powodowało dużo napięć mięśni karku, które muszą być napięte w celu utrzymania głowy przed dalszym spadkiem w przód i w dół. Z czasem mogą pojawić się dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa, sztywność karku, bóle głowy lub górnego odcinka piersiowego kręgosłupa. Osoba taka szukając pomocy dla swoich dolegliwości będzie korzystała z masażu, rozgrzewania napiętych mięśni oraz innych metod, których celem jest rozluźnienie tkanek napiętych w wyniku wysunięcia głowy w przód. Może to prowadzić do strategii dającej chwilowy efekt, a nie trwałą zmianę. Jednak to skrócone struktury z przodu szyi i klatki piersiowej są przyczyną dolegliwości, chociaż ich "ofiary" z tyłu ponoszą tego konsekwencję. U takiej osoby naszym celem jest pomóc "wrócić głowie na swoje miejsce" zmieniając jej ułożenie i w ten sposób zmniejszać odczuwane dolegliwości, zamiast skupiać się na "ofiarach dysfunkcji" z tyłu.