rehabilitacja Nowy Sącz gabinet rehabilitacyjny Nowy Sącz masażysta Nowy Sącz
oferta masażysta nowy sącz rehabilitacja w nowym sączu

metody specjalne

Jest rewelacyjną formą terapii wykorzystywaną we współczesnej fizjoterapii. Wynika to nie tylko z dużej skuteczności tej formy pracy, ale także z tego, że pacjent aktywnie uczestniczy w terapii poprzez wykonywanie odpowiednich ruchów i czynności, zwiększając tym samym rozluźnienie tkanek 

więcej »

Punkty spustowe są miejscami dzięki którym można uzyskać zaskakujące rezultaty w leczeniu bólu. Terapia obejmuje kompleksowe podejście do pacjenta, poprzez badanie, terapię oraz profilaktykę. Jest to forma całościowego rozwiązywania problemów w układzie mięśniowo-powięziowym.

więcej »

Jest to praca manualna na narządach wewnętrznych i ich okolicy. Narządy w naszym ciele podwieszone są za pomoca systemu więzadeł, powięzi, krezek do struktur kostnych (kręgosłupa, miednicy, żeber) przez co ich dysfunkcja może objawiać się bólem w obrębie całego ciała.

więcej »

Metoda łączy podejście konwencjonalne z niekonwencjonalnym. Techniki pochodzą z akupunktury, akupresury, refleksoterapii, terapii manualnej. Metoda ta zapewnia odreagowanie psychiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe, reguluje potencjały własne. Zabiegi wykonuje się klawikami na powierzchni skóry oraz na punktach biologicznie czynnych, także akupunkturowych.

więcej »

Metoda polega na diagnozowaniu i leczeniu wykrytych odwracalnych zmian czynnościowych narządu ruchu. Wykorzystuje się w niej nowatorskie techniki lecznicze opracowane przez dr Składowskiego, które przynoszą spektakularne efekty już po pierwszej wizycie. Idealnie sprawdzają się u sportowców oraz osób z silnymi dolegliwościami bólowymi.

więcej »

Jest to zabieg polegający na wyszukiwaniu różnych struktur takich jak: mięśniowo-powięziowe punkty spustowe, więzadła, torebki stawowe, dyski wewnątrzstawowe, więzozrosty, oraz nakłuwaniu ich za pomocą igieł w celu likwidacji dolegliwości bólowych.

więcej »

Sposób pracy opierający się przede wszystkim na holistycznym przekonaniu, że organizm człowieka jest całością, a nie sumą niezależnych od siebie narządów. Dysfunkcja dotycząca jednego organu wpływa na cały organizm. Celem terapii jest tak wspomóc organizm pacjenta aby pobudzić w nim mechanizm samoleczenia i samoregulacji.

więcej »

Jest to rewolucyjny sposób patrzenia na ludzkie ciało, pozwlający zrozumieć jak połączone są ze sobą kości, mięśnie, powięzi. Podstawowym założeniem jest to, że ludzkie ciało nie funkcjonuje w częściach, wszystko jest ze sobą połączone i razem tworzy funkcjonalną jednostkę. Koncepcja taśm mięśniowo-powięziowych została okrzyknięta rewolucją w terapii tkanek miękkich i nadała kierunek rozwoju współczesnej medycyny manualnej i fizjoterapii

więcej »

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe jest jednym z podstawowych sposobów pracy nakierowanym na przywrócenie równowagi i elastyczności w układzie powięziowym. Ta forma  opiera się w większości na stosowaniu łagodnych i bezpiecznych technik manualnych, przez co może być stosowana zarówno w stanach ostrych, jak i u osób w starszym wieku.

więcej »

Techniki energizacji mięśni to grupa technik manualnych, która wykorzystuje czynny opór pacjenta przeciwko sile przykładanej przez terapeutę. Najczęściej wykorzystywaną formą technik energizacji mięśni jest poizometryczna relaksacja mięśni (PIR).

więcej »
« poprzednia 1 następna »